Siunčiami duomenys …
Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

01Naujienos

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

„Man buvo labai įdomu tai, kad bendrovės inovacijos leidžia pasiekti tokį patį saulės modulių efektyvumą Lietuvoje, kokį mes pasiekiame Maltoje. O juk Lietuvoje yra daug mažiau saulės. Savo ruožtu energijos kaupimas yra netolima mūsų visų vartotojų ateitis, kad galėtume saugoti tiek iš vėjo, tiek iš saulės gaunamą energiją“, - sakė Maltos prezidentas.

„Man didelė garbė priimti Maltos prezidentą George‘ą Vella mūsų įmonėje. Malta jau seniai mūsų akiratyje yra kaip viena labiausiai inovacijas ir skaitmenizavimą skatinančių ES šalių. Be to, Maltą drąsiai galime vadinti Europos vartais į Afrikos regioną. Vertiname Maltos dėmesį mūsų inovacijų plėtrai ir mūsų gamyklai konkrečiai“, - susitikimo metu sakė įmonių grupės „Global BOD Group“ valdybos pirmininkas Vidmantas Janulevičius.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Šis prestižinis vizitas pabrėžia bendrą Lietuvos ir Maltos viziją ir įsipareigojimą siekti netaršios pramonės tikslų atsinaujinančiosios energijos srityje. Prezidento G. Vellos ekskursija po SoliTek saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamybos patalpas – svarbus momentas skatinant Maltos ir visos Europos Sąjungos dialogą ir bendradarbiavimą atsinaujinančiosios energijos pažangos srityje. Įmonė SoliTek, kuri yra šio sektoriaus pradininkė Lietuvoje, puikus ilgalaikės tvarios energetikos vizijos įgyvendinimo pavyzdys.

Susitikime dalyvavęs Europos saulės pramonės tarybos politikos direktorius Žygimantas Vaičiūnas pabrėžė, kad dabartiniai iššūkiai ES saulės pramonei skatina mus ieškoti inovatyvių ir abipusiai naudingų bendradarbiavimo perspektyvų. „Šiuo metu ES šalių vienybė siekiant išsaugoti saulės pramonės sektorių yra svarbi kaip niekada“, - sakė Ž. Vaičiūnas.

Kartu su Maltos prezidentu SoliTek aplankė Prezidento patarėja Jolanta Urbanovič, ambasadorė Dalia Kreivienė, URM Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktorius Petras Zapolskas.

2009 metais įkurta SoliTek priklauso aukštųjų technologijų įmonių grupei „BOD Group". SoliTek yra didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje, specializuojasi stiklas-stiklas saulės modulių bei energijos kaupimo sistemų gamyboje.

SoliTek moduliai yra pirmieji ir vieninteliai pasaulyje sertifikuoti „Cradle to Cradle" aukso sertifikatu, kuris užtikrina, kad gamyboje buvo laikomasi griežčiausių aplinkosaugos, energijos taupymo ir socialinio teisingumo reikalavimų. Modulių gamybos procese nenaudojamos aplinkai pavojingos medžiagos ir jie yra visiškai perdirbami, pasibaigus 30 metų trukmės garantiniam laikotarpiui.

02Daugiau naujienų

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.