Siunčiami duomenys …
Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

01Naujienos

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Remiantis Tarptautinės atsinaujinančių energijos išteklių agentūros (IRENA) duomenimis, Vokietija užima 5-ąją vietą pasaulyje pagal įrengtų saulės elektrinių galią. Ir nors šioje Europos šalyje dešimtys tūkstančių mažų saulės elektrinių operatorių tapo svarbia energetikos sistemos dalimi, iki šiol nemaža dalis gyventojų negalėjo saulės energijos išnaudoti savo poreikiams. Viena saulės sprendimus kurianti įmonė rado tam inovatyvų sprendimą – sukūrė gėlių vazonus su lietuviškais saulės moduliais. Berlyne vykusiuose prestižiniuose pramonės apdovanojimuose šis sprendimas buvo pripažintas vienos iš kategorijų nugalėtoju. 

„Nors Vokietija toli gražu nėra iš tų šalių, kurią „lepina“ saulėtos dienos, saulės energijos gamyba šioje šalyje yra viena didžiausių pasaulyje iš dalies dėl Vyriausybės pasiryžimo didžiąją dalį elektros gamybos grįsti atsinaujinančiais energijos šaltiniais. 2023 metais šalyje įrengtų saulės elektrinių skaičius siekė 3,7 mln., o pajėgumas – 81 GWh.

Taip, skaičiai kalba patys už save, bet jie nesprendžia problemos, su kuria susiduria dalis Vokietijos gyventojų. Jie dėl netinkamo stogo, per mažos erdvės kieme ar balkone iki šiol negalėjo įsirengti saulės elektrinės ir patys gaminti elektros savo namų ūkio poreikiams tenkinti. Džiaugiamės, kad mūsų partneriai Vokietijoje, kuriems tiekiame lietuviškus modulius, rado novatorišką problemos sprendimą“, – pasakoja vienos didžiausių saulės modulių gamintojos Šiaurės Europoje „SoliTek“ atstovė Sandra Garšanikovienė.

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Estetikai, privatumui ir taupymui

 Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

„Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos ir kiekvienam Vokietijos gyventojui elektros energijos išlaidas vidutiniškai sumažinti 150 eurų. Be to, modulis yra su integruotu 300 W mikroinverteriu, todėl „Matilda“ yra paruošta prijungimui prie elektros tinklo. Jeigu namų ūkio poreikiai yra dideli, galima nuosekliai sujungti ir dešimt tokių įrenginių, siekiant gauti 3000 nominalios galios“, – aiškina saulės energijos sprendimų ekspertė.

Jis priduria, kad įmonės partnerių Vokietijoje sukurtas projektas be CO2 mažinimo ir galimybės mažinti elektros energijos išlaidas turi ir trečią paskirtį – leidžia sukurti estetiškai patrauklią, privatumą teikiančią sienelę namų kieme ar balkone.

Šį unikalų įrenginį jau spėjo įvertinti ir 50 000 Vokietijos gyventojų – jų balsų dauguma 2023 m. Berlyne vykusiuose prestižiniuose pramonės apdovanojimuose „Matilda“ buvo pripažinta nugalėtoja „Naujosios energijos“ kategorijoje.

02Daugiau naujienų

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.