Siunčiami duomenys …
Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

01Naujienos

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

„Šiemet jau įvykdytų dviejų kvietimų metu parama buvo išgraibstyta akimirksniu – vos per kelias valandas. Didelė dalis gyventojų net nespėjo užpildyti paraiškų ir pretenduoti į paramą. Dėl šios priežasties trečiasis kvietimas yra puiki proga pasinaudoti valstybės parama tiems, kurie neturėjo galimybės to padaryti anksčiau“, – komentuoja situaciją „SoliTek“ pardavimo vadovė Baltijos šalims Sandra Garšanikovienė.

Planuojamo trečiojo kvietimo biudžetas – 40 mln. EUR. Iš jo Sostinės regionui numatyta 14 mln. EUR, o Vidurio ir vakarų Lietuvos regionui – 26 mln. EUR.


Kas galės pasinaudoti parama?

Planuojama, kad į valstybės teikiamą paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią.

„Valstybės parama įsirengiantiems naujas saulės elektrines sieks 255 EUR už 1 kW, o didinantiems įrengtosios saulės elektrinės galią – 192 EUR už 1 kW. Lyginant su pirmaisiais dviem kvietimais, parama buvo sumažinti apie 20 proc., tačiau ji išliko pakankami dosni, todėl norintys ja pasinaudoti, turėtų kuo greičiau sudaryti sutartis su saulės elektrinių rangovais ar kreiptis į juos dėl saulės elektrinės įsigijimo patvirtinimui reikalingų dokumentų“, – sako „SoliTek“ atstovė.

„Paramai numatyta suma šįkart keliskart didesnė nei šių metų pradžioje vykusių kvietimų metu, o tai kad kvietimą planuojama skelbti netrukus, gaminantiems vartotojams leis produktyviai išnaudoti ir šių metų saulėtąjį sezoną, tačiau tam, žinoma, būtina negaišti ir greičiau kreiptis į saulės elektrinių rangovus, nes eilės sparčiai pildosi“, – akcentuoja Sandra Garšanikovienė.

Ji priduria, kad projekto įgyvendinimui suteikiamas laikotarpis – ne ilgesnis nei 9 mėnesiai nuo paraiškos pateikimo dienos. Numatoma, kad įgyvendinamų, bet dar neįgyvendintų projektų laikotarpis, suderinus su Energetikos ministerija, galės būti pratęstas.

02Daugiau naujienų

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti Sausis 30, 2024

Toksiški saulės moduliai: už galimybę sutaupyti tenka mokėti

Pasaulinė praktika rodo, kad didžioji dauguma saulės modulių gamintojų stiklas-stiklas ar stiklas-plastikas modulių hermetizavimui renkasi laminavimo plėveles su etileno vinilacetato (EVA) laminavimo technologija. Tai lemia nebrangus ir lengvas apdorojimas bei mažesni modulio gamybos kaštai, o tuo pačiu ir galimybė pasiūlyti pigesnį produktą galutiniam vartotojui, kuriam labai svarbu sutaupyti. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje už galimybę sutaupyti tenka mokėti labai brangiai.