Siunčiami duomenys …
Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

01Naujienos

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Saulės modulių gamintoja „SoliTek“, siekdama plėsti atsinaujinančios energetikos galimybes Lietuvoje bei savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristato geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

SoliTek šios baterijos prototipą neseniai pristatė tarptautinėje mugėje Vokietijoje, kurioje sulaukė didelio susidomėjimo, ir jau priima užsakymus iš potencialių užsakovų. Pirmieji kaupikliai savo užsakovus pasieks šių metų pabaigoje. Įmonė planuoja gaminti elektros energijos kaupimo sistemas, pritaikytas tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, ateityje - stambių balansavimo sistemų, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose, gamyba.

„Mums tai yra istorinis žingsnis – jau turime produktą, kuriuo skelbiame baterijų gamybos pradžią Lietuvoje. Tai mūsų plėtojamo inovacijų ir mokslinių tyrimų potencialo produktas. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiriame buitinėms ir infrastruktūrinėms elektros energijos kaupimo sistemoms, saulės elementų, modulių ir kaupimo sistemų perdirbimo tyrimams, mažinant CO2 pėdsaką. Tai bus pirmoji gamybos linija Lietuvoje, tieksianti baterijas sparčiai besiformuojančiai rinkai. Buvome pirmieji lietuviškų saulės modulių gamintojai. Džiugu, kad neužleidžiame pozicijų ir pirmieji pradedame gaminti lietuviškas kaupimo sistemas,“ – sako SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J. Sakalausko, išmani elektros energijos kaupimo Sistema arba baterija jau yra įprasta namų ūkių ir verslo subjektų dalis JAV, Vokietijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, JK ir Japonijoje. Žaibiškai populiarėjant saulės ir vėjo elektrinėms Lietuvoje, baterijos tampa neatsiejama dalimi, nes tai energijos kaupimo technologija, leidžianti kaupti energiją mažo poreikio metu ir išnaudoti didžiausio poreikio metu. Skirtingai nuo daugelio kitų energijos kaupimo ir generavimo formų, baterijos yra ypač vertingos, nes suteikia lankstumo. SoliTek sukurta išmani kaupimo sistema gali reaguoti greičiau nei kitos energijos kaupimo ar generavimo technologijos ir padeda išlaikyti tinklo stabilumą, įsijungiant ir išjungiant akimirksniu ar elektros tinklo sutrikimų metu.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

„Daugeliui pasistačiusių saulės jėgaines, kyla klausimas kaip sumažinti mokamą pasaugojimo mokestį skirstymo operatoriui. Mūsų išmanioji sistema būtent ir sprendžia šią problemą, nes leidžia elektros energiją saugoti tuomet, kai ji yra gaminama, bet vartojimas yra mažesnis nei gamyba – tokiu būdu iki minimumo yra sumažinamas saulės elektrinės pagamintos elektros atidavimas į tinklą. Taip pat mūsų sukurta kaupimo sistema turės papildomą funkciją - galimybę „prekiauti elektra“. Sistema žinos, kada elektra yra pigiausia ir kada ją galima parduoti brangiausiai. Todėl, turint tinkamą nepriklausomo elektros tiekėjo planą, šios sistemos atsipirkimas yra pagreitinamas kartais“ – sako SoliTek vadovas.

SoliTek komanda kartu su partneriais ABEE ir IMECAR, kurie turi sukaupę know-how patirties baterijų projektavime ir gamybos srityje pritaikyme bei optimalių techninių sprendimų suradime, sukūrė ne tik tvarų, išmanų ir aukštos kokybės, bet ir vizualiai patrauklų produktą, kuris organiškai įsilies į visus namus. SoliTek sukurtą bateriją sudaro išmanusis įkrovimas, pasitelkiant dirbtinį intelektą, atsarginė galia, modulinis keičiamo dydžio sprendimas ir galimybė stebėti generavimą ir kaupimą apps‘o pagalba.

Dar praėjusiais metais SolTek pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje. Planuojama, kad autonomines elektros kaupimo sistemas kursianti gamykla pradės veikti 2023 m. I ketvirtį. Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh.

02Daugiau naujienų

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais Lapkritis 22, 2022

Auga susidomėjimas integruotų saulės modulių sprendimais

„SoliTek“ per pirmuosius tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu, pardavimo pajamas padidino 55 %. Tai daugiausia lėmė augantis susidomėjimas saulės PV ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Prie stiprių įmonės veiklos rezultatų prisidėjo ir augančios eksporto apimtys

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti Lapkritis 03, 2022

Saulės energiją nukreipiame gyvybėms gelbėti

SoliTek įteikta Ivano Frankivsko srities policijos padėka už teikiamą pagalbą. SoliTek jau nuo pirmųjų karo dienų Ukrainai teikė ne tik finansinę pagalbą, bet ir saulės modulius. Vykstant tiksliniam Ukrainos energetikos infrastruktūros naikinimui, apsirūpinimas elektra šioje valstybėje tampa ypatingai aktualiu klausimu.

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa Rugpjūtis 18, 2022

Auga SoliTek gaminamų saulės modulių paklausa

2022 m. pirmą pusmetį saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 273 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje augantis susidomėjimas saulės elektrinėmis. Prie ženklaus įmonės rezultatų augimo prisidėjo ir augančios eksporto apimtys.

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis Rugpjūtis 01, 2022

SoliTek didina saulės modulių gamybos apimtis

Saulės modulių gamintoja SoliTek nuo rugpjūčio 1 d. pradėjo dirbti ne trimis, o keturiomis pamainomis ir įdarbina papildomai beveik 30 darbuotojų. Dalis darbo vietų yra skirta Ukrainos piliečiams. Šiuo metu įmonėje jau dirba 14 ukrainiečių.

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje