Siunčiami duomenys …
Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

01Naujienos

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Saulės modulių gamintoja „SoliTek“, siekdama plėsti atsinaujinančios energetikos galimybes Lietuvoje bei savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristato geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

SoliTek šios baterijos prototipą neseniai pristatė tarptautinėje mugėje Vokietijoje, kurioje sulaukė didelio susidomėjimo, ir jau priima užsakymus iš potencialių užsakovų. Pirmieji kaupikliai savo užsakovus pasieks šių metų pabaigoje. Įmonė planuoja gaminti elektros energijos kaupimo sistemas, pritaikytas tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, ateityje - stambių balansavimo sistemų, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose, gamyba.

„Mums tai yra istorinis žingsnis – jau turime produktą, kuriuo skelbiame baterijų gamybos pradžią Lietuvoje. Tai mūsų plėtojamo inovacijų ir mokslinių tyrimų potencialo produktas. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiriame buitinėms ir infrastruktūrinėms elektros energijos kaupimo sistemoms, saulės elementų, modulių ir kaupimo sistemų perdirbimo tyrimams, mažinant CO2 pėdsaką. Tai bus pirmoji gamybos linija Lietuvoje, tieksianti baterijas sparčiai besiformuojančiai rinkai. Buvome pirmieji lietuviškų saulės modulių gamintojai. Džiugu, kad neužleidžiame pozicijų ir pirmieji pradedame gaminti lietuviškas kaupimo sistemas,“ – sako SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J. Sakalausko, išmani elektros energijos kaupimo Sistema arba baterija jau yra įprasta namų ūkių ir verslo subjektų dalis JAV, Vokietijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, JK ir Japonijoje. Žaibiškai populiarėjant saulės ir vėjo elektrinėms Lietuvoje, baterijos tampa neatsiejama dalimi, nes tai energijos kaupimo technologija, leidžianti kaupti energiją mažo poreikio metu ir išnaudoti didžiausio poreikio metu. Skirtingai nuo daugelio kitų energijos kaupimo ir generavimo formų, baterijos yra ypač vertingos, nes suteikia lankstumo. SoliTek sukurta išmani kaupimo sistema gali reaguoti greičiau nei kitos energijos kaupimo ar generavimo technologijos ir padeda išlaikyti tinklo stabilumą, įsijungiant ir išjungiant akimirksniu ar elektros tinklo sutrikimų metu.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

„Daugeliui pasistačiusių saulės jėgaines, kyla klausimas kaip sumažinti mokamą pasaugojimo mokestį skirstymo operatoriui. Mūsų išmanioji sistema būtent ir sprendžia šią problemą, nes leidžia elektros energiją saugoti tuomet, kai ji yra gaminama, bet vartojimas yra mažesnis nei gamyba – tokiu būdu iki minimumo yra sumažinamas elektrinės pagamintos elektros atidavimas į tinklą. Taip pat mūsų sukurta kaupimo sistema turės papildomą funkciją - galimybę „prekiauti elektra“. Sistema žinos, kada elektra yra pigiausia ir kada ją galima parduoti brangiausiai. Todėl, turint tinkamą nepriklausomo elektros tiekėjo planą, šios sistemos atsipirkimas yra pagreitinamas kartais“ – sako SoliTek vadovas.

SoliTek komanda kartu su partneriais ABEE ir IMECAR, kurie turi sukaupę know-how patirties baterijų projektavime ir gamybos srityje pritaikyme bei optimalių techninių sprendimų suradime, sukūrė ne tik tvarų, išmanų ir aukštos kokybės, bet ir vizualiai patrauklų produktą, kuris organiškai įsilies į visus namus. SoliTek sukurtą bateriją sudaro išmanusis įkrovimas, pasitelkiant dirbtinį intelektą, atsarginė galia, modulinis keičiamo dydžio sprendimas ir galimybė stebėti generavimą ir kaupimą apps‘o pagalba.

Dar praėjusiais metais SolTek pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje. Planuojama, kad autonomines elektros kaupimo sistemas kursianti gamykla pradės veikti 2023 m. I ketvirtį. Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh.

02Daugiau naujienų

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje Gegužė 12, 2022

SoliTek stiprina pozicijas Lietuvoje ir Europoje

2022 m. pirmą ketvirtį saulės modulių gamintoja „SoliTek“ pardavimų pajamas augino 230 %, lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Tam daugiausiai įtakos turėjo ženkliai išaugęs susidomėjimas saulės elektrinėmis Lietuvoje

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės.

Startuoja projekto GreenEST interneto puslapis Kovas 07, 2022

Startuoja projekto GreenEST interneto puslapis

Šią savaitę startuoja naujas projekto - Inovatyvūs žalios elektros energijos generavimo ir saugojimo sprendimai e-transportui (GreenEST), projekto nr. LT07-1-EIM-K01-018 oficialusis interneto puslapis.

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką Kovas 03, 2022

Skandinavijoje įsitvirtinusi SoliTek nusitaikė į JAV rinką

2021 m. saulės modulių gamintoja SoliTek pardavimų pajamas augino 54% ir pasiekė 14,8 mln. Eur. Tam daugiausiai įtakos turėjo trečdaliu padidėjusios eksporto į Skandinavijos rinkas apimtys ir populiarėjantys premium klasės produktai. Po sėkmės Skandinavijoje ir Beniliukso valstybėse, įmonė plečia savo eksporto rinkas.

Suteiktas sertifikatas SOLRIF saulės moduliams Vasaris 11, 2022

Suteiktas sertifikatas SOLRIF saulės moduliams

SoliTek pastangos užtikrinti išskirtinę saulės modulių kokybę ir toliau vainikuoja sėkmė. 2022 m. Vasario 2 d. SoliTek Cells gaminamiems SOLRIF saulės moduliams suteiktas Ernst Schweizer AG kokybės sertifikatas, kuris liudija, kad šie moduliai ir visos gamybos procedūros atitinka Schweizer keliamus kokybės reikalavimus.