Siunčiami duomenys …
Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą Gegužė 27, 2022

01Naujienos

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

Saulės modulių gamintoja „SoliTek“, siekdama plėsti atsinaujinančios energetikos galimybes Lietuvoje bei savo užsakovams pasiūlyti kompleksinius ir tvarius sprendimus, pristato geriausią energijos kaupimo sprendimą – pirmą Lietuvoje gaminamą autonominę išmanią elektros kaupimo sistemą (bateriją). 

SoliTek šios baterijos prototipą neseniai pristatė tarptautinėje mugėje Vokietijoje, kurioje sulaukė didelio susidomėjimo, ir jau priima užsakymus iš potencialių užsakovų. Pirmieji kaupikliai savo užsakovus pasieks šių metų pabaigoje. Įmonė planuoja gaminti elektros energijos kaupimo sistemas, pritaikytas tiek gyventojams, tiek verslo subjektams, ateityje - stambių balansavimo sistemų, kurios kaups elektros energiją, pagamintą saulės ir vėjo energijos parkuose, gamyba.

„Mums tai yra istorinis žingsnis – jau turime produktą, kuriuo skelbiame baterijų gamybos pradžią Lietuvoje. Tai mūsų plėtojamo inovacijų ir mokslinių tyrimų potencialo produktas. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiriame buitinėms ir infrastruktūrinėms elektros energijos kaupimo sistemoms, saulės elementų, modulių ir kaupimo sistemų perdirbimo tyrimams, mažinant CO2 pėdsaką. Tai bus pirmoji gamybos linija Lietuvoje, tieksianti baterijas sparčiai besiformuojančiai rinkai. Buvome pirmieji lietuviškų saulės modulių gamintojai. Džiugu, kad neužleidžiame pozicijų ir pirmieji pradedame gaminti lietuviškas kaupimo sistemas,“ – sako SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.

Pasak J. Sakalausko, išmani elektros energijos kaupimo Sistema arba baterija jau yra įprasta namų ūkių ir verslo subjektų dalis JAV, Vokietijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, JK ir Japonijoje. Žaibiškai populiarėjant saulės ir vėjo elektrinėms Lietuvoje, baterijos tampa neatsiejama dalimi, nes tai energijos kaupimo technologija, leidžianti kaupti energiją mažo poreikio metu ir išnaudoti didžiausio poreikio metu. Skirtingai nuo daugelio kitų energijos kaupimo ir generavimo formų, baterijos yra ypač vertingos, nes suteikia lankstumo. SoliTek sukurta išmani kaupimo sistema gali reaguoti greičiau nei kitos energijos kaupimo ar generavimo technologijos ir padeda išlaikyti tinklo stabilumą, įsijungiant ir išjungiant akimirksniu ar elektros tinklo sutrikimų metu.

Pristatome lietuvišką elektros kaupimo sistemą

„Daugeliui pasistačiusių saulės jėgaines, kyla klausimas kaip sumažinti mokamą pasaugojimo mokestį skirstymo operatoriui. Mūsų išmanioji sistema būtent ir sprendžia šią problemą, nes leidžia elektros energiją saugoti tuomet, kai ji yra gaminama, bet vartojimas yra mažesnis nei gamyba – tokiu būdu iki minimumo yra sumažinamas saulės elektrinės pagamintos elektros atidavimas į tinklą. Taip pat mūsų sukurta kaupimo sistema turės papildomą funkciją - galimybę „prekiauti elektra“. Sistema žinos, kada elektra yra pigiausia ir kada ją galima parduoti brangiausiai. Todėl, turint tinkamą nepriklausomo elektros tiekėjo planą, šios sistemos atsipirkimas yra pagreitinamas kartais“ – sako SoliTek vadovas.

SoliTek komanda kartu su partneriais ABEE ir IMECAR, kurie turi sukaupę know-how patirties baterijų projektavime ir gamybos srityje pritaikyme bei optimalių techninių sprendimų suradime, sukūrė ne tik tvarų, išmanų ir aukštos kokybės, bet ir vizualiai patrauklų produktą, kuris organiškai įsilies į visus namus. SoliTek sukurtą bateriją sudaro išmanusis įkrovimas, pasitelkiant dirbtinį intelektą, atsarginė galia, modulinis keičiamo dydžio sprendimas ir galimybė stebėti generavimą ir kaupimą apps‘o pagalba.

Dar praėjusiais metais SolTek pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Avesta Battery & Energy Engineering“ (ABEE) (Belgija) ir „IMECAR Elektronik“ (Turkija) dėl baterijų gamyklos Vilniuje. Planuojama, kad autonomines elektros kaupimo sistemas kursianti gamykla pradės veikti 2023 m. I ketvirtį. Pradiniai naujos gamyklos gamybos pajėgumai bus 100 MWh, kurie, atsižvelgiant į rinkos paklausą, bus didinami iki 1 GWh.

02Daugiau naujienų

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse Sausis 23, 2024

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse

Vienam iš projektų, kuriam Šveicarijos inžinerinių sprendimų bendrovė suvienijo jėgas su SoliTek, buvo sukurta novatoriška fotovoltinė sistema. Jos unikalumą lėmė itin sudėtinga aplinka – saulės moduliai buvo sumontuoti ant beveik vertikalios kelio atraminės sienos šalia Punt dal Gall užtvankos prie Livinjo ežero, beveik 2000 m aukštyje.

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai Sausis 17, 2024

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai

Remiantis reprezentatyvaus visuomenės tyrimo duomenimis, net 27 proc. Lietuvos gyventojų svarsto savo namuose įsirengti saulės elektrinę netolimoje ateityje. Tinkamai parinkti ir kritiškai įvertinti saulės elektrinės pasirinkimo veiksniai lemia sėkmingą ilgalaikę investiciją, o tuo pačiu ir energetinę nepriklausomybę. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį ruošiantis tokiai investicijai? 

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver Gruodis 20, 2023

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver

SoliTek įmonės veikla buvo įvertinta sidabriniu „EcoVadis“ sertifikatu. Jis pakeitė anksčiau įmonės turėtą bronzinį įvertinimą, įrodantį nepalaužiamą įmonės įsipareigojimą tvariai gamybai ir darbuotojų gerovės gerinimui. Visame pasaulyje pripažintina organizacija „EcoVadis“ vertina įmonių tvarumo pasiekimus ir skiria apdovanojimus pagal griežtus įmonių aplinkosaugos ir socialinio teisingumo iniciatyvų kriterijus. 

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA Gruodis 19, 2023

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje įmonė „SoliTek“ į rinką išleidžia bateriją „Nova“, kuri yra skirta kaupti perteklinę saulės jėgainių pagamintą elektros energiją. Pasak įmonės vadovo, ilgametė darbo patirtis saulės modulių gamyboje bei elektrinių montavimo darbuose dar prieš trejetą metų atskleidė atsirandantį energijos kaupimo baterijų poreikį.

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su saulės modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas. Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu.