Siunčiami duomenys …
SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse Sausis 23, 2024

01Naujienos

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse

Didžiausia saulės modulių ir baterijos namams gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ pristato kartu su Šveicarijos inžinerinių sprendimų bendrove sukurtus du unikalius projektus – jie užtikrins tvarios energijos gamybą Alpių regione. 

„Esame gerai įsitvirtinę Švedijoje, Suomijoje, Olandijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Italijoje ir daugelyje kitų Europos šalių – į užsienį eksportuojame daugiau nei 80 proc. savo produkcijos. Šveicarija taip pat ne išimtis: su partneriais jau įgyvendinome ne vieną projektą, kuriame sėkmingai naudojami mūsų kurti – lietuviški – saulės moduliai“, – pasakoja „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Jis tęsia, kad Šveicarija yra viena naujausių rinkų, kurioje įmonei pavyko sėkmingai įsitvirtinti. Tai lėmė išsiskyrimas iš standarto – šaltam klimatui ypač tinkami saulės moduliai, kurie pasižymi ypatingu tvirtumu, atsparumu didelėms sniego, vėjo ir krušos apkrovoms, turi 30 metų garantiją bei 50 metų gyvavimo ciklą.

Nuotrauka: Punt dal Gall: Engadiner Kraftwerke AG (saulės elektrinės savininkas)REECH AG (planavimas ir sprendimas)

SoliTek su Šveicarijos įmonėmis vykdo saulės energijos projektus Alpėse

Unikalūs sprendimai Alpių regione

Vienam iš projektų, kuriam Šveicarijos inžinerinių sprendimų bendrovė suvienijo jėgas su saulės energijos sprendimų kūrėja iš Lietuvos, buvo sukurta novatoriška fotovoltinė sistema. Jos unikalumą lėmė itin sudėtinga aplinka – saulės moduliai buvo sumontuoti ant beveik vertikalios kelio atraminės sienos šalia Punt dal Gall užtvankos prie Livinjo ežero, beveik 2000 m aukštyje.

„Šiam ambicingam Šveicarijos federalinės vyriausybės projektui buvo panaudoti 478 lietuviški saulės moduliai. Jie pagamins 230 000 kWh tvarios elektros energijos kiekį, kurio užtektų aprūpinti 60 namų ūkių. Tokį rezultatą lemia sukurtos idealios sąlygos elektros gamybai žiemos metu – aukštai virš jūros lygio esančioje vietoje, kur žema temperatūra, saulės moduliai veikia itin efektyviai, o strategiškai parinkta modulių montavimo vieta dar leidžia išnaudoti ir optimalią saulės padėtį bei maksimaliai surinkti jos spindulius“, – aiškina J. Sakalauskas.

Kitą unikalų projektą, kurį kartu su partneriais iš Šveicarijos įgyvendino „SoliTek“, galima pamatyti Alpių regione ant viešbučio, kuris įsikūręs prestižiniame Sankt Morico (St. Moritz) slidinėjimo kurorte. Jo plokščią stogą dengia įmantriai sumontuota ir iš berėmių modulių sukurta fotovoltinė sistema.

„Šis projektas pasiūlė mums įdomių iššūkių – reikėjo kruopščiai suplanuoti modulių išdėstymą, kad būtų laikomasi erdvės apribojimų, kartu sumažinant šešėliavimo poveikį ir išlaikant minimalų sistemos galios poreikį. Dėl šios priežasties nusprendėme šiam projektui naudoti mūsų kurtus berėmius saulės modulius, kurie leidžia išvengti savaiminio šešėliavimo per rėmą, o juos sumontuoti ant stogo 90° kampu. Tai suteiks apsaugą nuo sniego kaupimosi ant modulių, o kartu užtikrins nesudėtingą saulės elektrinės priežiūrą ir praktiškumą“. – priduria J. Sakalauskas.

Nuotrauka: St. Moritz: St. Moritz Energie (saulės elektinės savininkas), REECH AG (planavimas ir sprendimas)

02Daugiau naujienų

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai Sausis 17, 2024

Tyrimas atskleidė kokio gamintojo saulės elektrines dažniausiai renkasi gyventojai

Remiantis reprezentatyvaus visuomenės tyrimo duomenimis, net 27 proc. Lietuvos gyventojų svarsto savo namuose įsirengti saulės elektrinę netolimoje ateityje. Tinkamai parinkti ir kritiškai įvertinti saulės elektrinės pasirinkimo veiksniai lemia sėkmingą ilgalaikę investiciją, o tuo pačiu ir energetinę nepriklausomybę. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį ruošiantis tokiai investicijai? 

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver Gruodis 20, 2023

SoliTek pelnė dar vieną prestižinį apdovanojimą - „EcoVadis“ Silver

SoliTek įmonės veikla buvo įvertinta sidabriniu „EcoVadis“ sertifikatu. Jis pakeitė anksčiau įmonės turėtą bronzinį įvertinimą, įrodantį nepalaužiamą įmonės įsipareigojimą tvariai gamybai ir darbuotojų gerovės gerinimui. Visame pasaulyje pripažintina organizacija „EcoVadis“ vertina įmonių tvarumo pasiekimus ir skiria apdovanojimus pagal griežtus įmonių aplinkosaugos ir socialinio teisingumo iniciatyvų kriterijus. 

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA Gruodis 19, 2023

SoliTek į rinką išleidžia išmaniąsias baterijas namams SoliTek NOVA

Pirmaujanti saulės energijos sprendimų kūrėja bei didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje įmonė „SoliTek“ į rinką išleidžia bateriją „Nova“, kuri yra skirta kaupti perteklinę saulės jėgainių pagamintą elektros energiją. Pasak įmonės vadovo, ilgametė darbo patirtis saulės modulių gamyboje bei elektrinių montavimo darbuose dar prieš trejetą metų atskleidė atsirandantį energijos kaupimo baterijų poreikį.

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams Spalis 18, 2023

SoliTek vienijasi su LuxChemtech perdirbimo projektams

„SoliTek“ džiaugiasi galėdama pranešti apie naują partnerystę su saulės modulių ir puslaidininkių atliekų perdirbimo įmone „LuxChemtech“ iš Vokietijos. Tai atveria duris bendrovei „SoliTek“ įsitraukti į fotovoltinių modulių atliekų tvarkymą ir užtikrinti, kad pasibaigus jų eksploatavimo laikui fotovoltiniai moduliai būtų tinkamai perdirbami naudojant naujausias technologijas. Ekologiška gamyba vyksta žiedinės ekonomikos principu.

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.