Siunčiami duomenys …
SoliTek su šveicarais vykdo saulės energijos projektus Alpėse Sausis 23, 2024

01Naujienos

SoliTek su šveicarais vykdo saulės energijos projektus Alpėse

SoliTek su šveicarais vykdo saulės energijos projektus Alpėse

Didžiausia saulės modulių ir baterijos namams gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ pristato kartu su Šveicarijos inžinerinių sprendimų bendrove sukurtus du unikalius projektus – jie užtikrins tvarios energijos gamybą Alpių regione. 

„Esame gerai įsitvirtinę Švedijoje, Suomijoje, Olandijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Italijoje ir daugelyje kitų Europos šalių – į užsienį eksportuojame daugiau nei 80 proc. savo produkcijos. Šveicarija taip pat ne išimtis: su partneriais jau įgyvendinome ne vieną projektą, kuriame sėkmingai naudojami mūsų kurti – lietuviški – saulės moduliai“, – pasakoja „SoliTek“ vadovas Julius Sakalauskas.

Jis tęsia, kad Šveicarija yra viena naujausių rinkų, kurioje įmonei pavyko sėkmingai įsitvirtinti. Tai lėmė išsiskyrimas iš standarto – šaltam klimatui ypač tinkami saulės moduliai, kurie pasižymi ypatingu tvirtumu, atsparumu didelėms sniego, vėjo ir krušos apkrovoms, turi 30 metų garantiją bei 50 metų gyvavimo ciklą.

Nuotrauka: Punt dal Gall: Engadiner Kraftwerke AG (saulės elektrinės savininkas)REECH AG (planavimas ir sprendimas)

SoliTek su šveicarais vykdo saulės energijos projektus Alpėse

Unikalūs sprendimai Alpių regione

Vienam iš projektų, kuriam Šveicarijos inžinerinių sprendimų bendrovė suvienijo jėgas su saulės energijos sprendimų kūrėja iš Lietuvos, buvo sukurta novatoriška fotovoltinė sistema. Jos unikalumą lėmė itin sudėtinga aplinka – saulės moduliai buvo sumontuoti ant beveik vertikalios kelio atraminės sienos šalia Punt dal Gall užtvankos prie Livinjo ežero, beveik 2000 m aukštyje.

„Šiam ambicingam Šveicarijos federalinės vyriausybės projektui buvo panaudoti 478 lietuviški saulės moduliai. Jie pagamins 230 000 kWh tvarios elektros energijos kiekį, kurio užtektų aprūpinti 60 namų ūkių. Tokį rezultatą lemia sukurtos idealios sąlygos elektros gamybai žiemos metu – aukštai virš jūros lygio esančioje vietoje, kur žema temperatūra, saulės moduliai veikia itin efektyviai, o strategiškai parinkta modulių montavimo vieta dar leidžia išnaudoti ir optimalią saulės padėtį bei maksimaliai surinkti jos spindulius“, – aiškina J. Sakalauskas.

Kitą unikalų projektą, kurį kartu su partneriais iš Šveicarijos įgyvendino „SoliTek“, galima pamatyti Alpių regione ant viešbučio, kuris įsikūręs prestižiniame Sankt Morico (St. Moritz) slidinėjimo kurorte. Jo plokščią stogą dengia įmantriai sumontuota ir iš berėmių modulių sukurta fotovoltinė sistema.

„Šis projektas pasiūlė mums įdomių iššūkių – reikėjo kruopščiai suplanuoti modulių išdėstymą, kad būtų laikomasi erdvės apribojimų, kartu sumažinant šešėliavimo poveikį ir išlaikant minimalų sistemos galios poreikį. Dėl šios priežasties nusprendėme šiam projektui naudoti mūsų kurtus berėmius saulės modulius, kurie leidžia išvengti savaiminio šešėliavimo per rėmą, o juos sumontuoti ant stogo 90° kampu. Tai suteiks apsaugą nuo sniego kaupimosi ant modulių, o kartu užtikrins nesudėtingą saulės elektrinės priežiūrą ir praktiškumą“. – priduria J. Sakalauskas.

Nuotrauka: St. Moritz: St. Moritz Energie (saulės elektinės savininkas), REECH AG (planavimas ir sprendimas)

02Daugiau naujienų

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant Valstybės rezervą galinčios saugoti bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos beveik pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.