Siunčiami duomenys …
Paskelbta SoliTek tvarumo ataskaita už 2022 m. Rugpjūtis 02, 2023

01Naujienos

Paskelbta SoliTek tvarumo ataskaita už 2022 m.

Paskelbta SoliTek tvarumo ataskaita už 2022 m.

SoliTek yra įmonė, tvariais veiksmais daranti teigiamą poveikį visuomenei ir aplinkai. Šiandien SoliTek pasiekė svarbų etapą, reiškiantį reikšmingą įmonės augimą – buvo paskelbta pirmoji savanoriška tvarumo ataskaita už 2022 metus. Atsisiųsti galite čia (anglų k.)
Pasaulis susiduria su sudėtingais iššūkiais, tokiais kaip klimato kaita, socialinė nelygybė ir aplinkos blogėjimas. Sprendžiant šiuos iššūkius, įmonės taip pat atlieka labai svarbų vaidmenį. Klientai, investuotojai ir darbuotojai tikisi, kad įmonės bus atsakingesnės socialiniu ir aplinkosaugos požiūriu. Tvarumo ataskaitose atskleidžiamos įmonių pastangos prisidėti prie teigiamų pokyčių. Tokios ataskaitos leidžia įmonėms informuoti apie savo aplinkosaugos, socialinę ir valdymo praktikas bei papasakoti daugiau apie įmonės pastangas patenkinti partnerių, akcininkų ir klientų lūkesčius.
Tvarumas ir toliau išlieka SoliTek prioritetas: „Mūsų įsipareigojimai tvarumui eina koja kojon su pagrindinėmis vertybėmis ir verslo veiksmais. Suprantame, kaip svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp ekonomikos augimo, socialinės atsakomybės ir aplinkos saugojimo. Savo sprendimų priėmimo procesuose visada teikdiame pirmenybę tvarumui, siekiame sukurti ilgalaikę vertę savo partneriams ir klientams bei kartu prisidėti prie tvaresnės ateities“, – sakė SoliTek vadovas Julius Sakalauskas.
Socialinė atsakomybė taip pat vienas didžiausių SoliTek tvarumo ataskaitos ramsčių. Ji apima santykių su darbuotojais, tiekėjais, klientais ir bendruomenėmis, kurioms įtakos turi įmonės veikla, valdymą. SoliTek tiki įtraukios ir įvairios darbo aplinkos puoselėjimu ir yra įsipareigojusi suteikti lygias galimybes visiems, nepaisant lyties, amžiaus ar negalios.
Nors ES saulės modulių gamybos pramonė susiduria su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu, SoliTek drąsiai pritraukė naujų talentų iš nepakankamai integruotų visuomenės grupių, taip sukurdama darbo aplinką, kurioje priimami įvairios kilmės žmonės.
Tikėdami, kad darbuotojai su negalia privalo turėti vienodas darbo galimybes įvairiose srityse, SoliTek savo gamyboje užtikrina tinkamas darbo sąlygas, integruoja visų gebėjimų darbuotojus į įmonės veiklą. Apie 20 % įmonės darbuotojų yra asmenys su negalia, sėkmingai integruoti į darbo procesus.
Rusijai, prieš 
prieš pusantrų metų užpuolus Ukrainą, SoliTek viena pirmųjų parėmė Ukrainos karo pabėgėlius, siūlydama jiems įsidarbinimo galimybes ir taip palengvindama integraciją naujoje šalyje.

Paskelbta SoliTek tvarumo ataskaita už 2022 m.

SoliTek suteikia darbuotojams lanksčias darbo sąlygas: galimybę dirbti iš namų, dirbti iš skirtingų vietų arba turėti nestandartinį darbo laiką arba kitokią, nei įprastą 40 valandų darbo savaitę. Lanksčios darbo sąlygos padeda darbuotojams geriau suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą - taip padidėja produktyvumas ir atsipalaiduoja darbo aplinka.
SoliTek yra įsipareigojusi suteikti lygias galimybes pagal lytį, amžių ir kitus veiksnius. SoliTek vyrų ir moterų santykis yra 1,6 karto geresnis nei pramonės vidurkis Lietuvoje. Įmonėje dirba žmonės nuo universitetų studentų iki rinkos ekspertų, sukaupusių bent 30 metų patirtį. Jaunystės ir patirties derinys suteikia įmonei universalumo, kompetencijos ir veržlumo.
SoliTek pagrindinis dėmesys skiriamas minimaliam poveikiui aplinkai. Apskritai fotovoltinių medžiagų pramonėje naudojamos medžiagos, įskaitant nekenksmingas aplinkai, kelia didelę aplinkos taršos riziką. Be to, aiškumo trūkumas, susijęs su saulės modulių perdirbimu, kelia susirūpinimą dėl sunkiai valdomų fotovoltinių atliekų kaupimosi.
SoliTek pripažįsta, kad reikia skubiai spręsti fotovoltinės energijos pramonės keliamus iššūkius, todėl ėmėsi svarbių veiksmų, kad sukurtų aplinką tausojančius ir saugius fotovoltinės energijos modulius. Bendrovė yra įsipareigojusi daug investuoti į žiedinių sprendimų paiešką, kad būtų galima išspręsti fotovoltinių atliekų tvarkymo iššūkius.
SoliTek yra vienintelė saulės modulių gamintoja pasaulyje, gavusi aukščiausio lygio A įvertinimą „SundaHus“ duomenų bazėje, kurioje pateikiami produktų medžiagų sudėties vertinimai. 2022 m. SoliTek buvo viena iš dviejų saulės modulių gamintojų pasaulyje, gavusių „Cradle to Cradle“ (C2C) sidabrinį sertifikatą. Nors tai nepatenka į ataskaitos (2022 m.)  laikotarpį, verta paminėti, kad 2023 m. SoliTek gaminami 
stiklas stiklas saulės moduliai jau gavo „Cradle to Cradle“ auksinį sertifikatą, kas rodo ilgalaikį įmonės įsipareigojimą laikytis žiedinės ekonomikos principų ir atsakingą medžiagų naudojimą gamybos procesuose.
Žvelgdama į ateitį, SoliTek iškėlė ambicingus tvarumo tikslus 2023 metams: toliau mažinti išmetamo CO2 kiekį bandant perdirbtą polisilicį, gauti „Ecovadis“ auksinį sertifikatą, naudoti tik atsinaujinančią energiją, pagamintą iš savo gaminamų saulės modulių ir pradėti 3 visiškai naujus ES fondo HORIZON projektus. Šie tikslai apima įvairius veiklos aspektus, įskaitant socialinį poveikį, aplinkosauginį veiksmingumą ir tiekimo grandinės tvarumą. SoliTek yra pasiryžę tęsti savo kelionę link tvaresnės ateities, vadovaudamasi šiais tikslais ir skatinama įsipareigojimo vykdyti teigiamus pokyčius.

Tvarumo ataskaitų teikimas tapo įprasta daugelio įmonių praktika ir nuolat populiarėja. 2022 m. KPMG tvarumo ataskaitos tyrimo duomenimis, N100 įmonės vis dažniau teikė tvarumo ataskaitas. Jeigu prieš dešimt metų N100 įmonių ataskaitas teikė tik 64 proc. įmonių, 2022 metais šių įmonių buvo jau 79 proc. 

Azijos Ramiojo vandenyno regionas pirmauja pagal tvarumo ataskaitas tarp N100 įmonių - net 89 procentai jų rengė tvarumo ataskaitas. Toliau rikiuojasi Europa (82 proc.), Amerika (74 proc.) ir Artimieji Rytai bei Afrika (56 proc.). Šiandien beveik visos G250 įmonės viešai deklaruoja savo tvarumo veiksmus. 2022 m. 96 proc. G250 įmonių teikė tvarumo ataskaitas. Vienintelės G250 įmonės, kurios nepraneša apie tvarumo veiksmus, yra įsikūrusios Kinijoje. Kaip teigiama KPMG ataskaitoje, tarp įmonių ataskaitų pirmauja klimato kaitos rizikų valdymo ataskaitos, o po to – socialinės ir valdymo rizikų ataskaitos.

02Daugiau naujienų

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą Kovas 20, 2024

SoliTek ūkininkams siūlo trečdaliu pigesnį saulės elektrinės įrengimą

Šių metų kovo 6 dieną Lietuvos energetikos agentūra paskelbė kvietimą teikti paraiškas investicinei paramai saulės elektrinių sausumoje įrengimui gauti. Viena tikslinių grupių, galinti pretenduoti į paramą – ūkininkai. Į šios formos paramos tikslinę grupę jie įtraukiami itin retai – tad šiuo metu aktyvus kvietimas yra unikali proga palankiomis sąlygomis įsirengti saulės elektrinę ir dar papildomai sutaupyti.

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas Kovas 19, 2024

Papildoma valstybės parama saulės elektrinėms – 40 mln. EUR kvietimas

Dėl sparčiai augančio saulės elektrinių populiarumo ir aktyvaus valstybės teikiamos paramos naudojimo, didelė gyventojų dalis per šiemet vykdytus du kvietimus liko be finansavimo. Atsižvelgdama į šias aplinkybes, Energetikos ministerija antrąjį šių metų ketvirtį planuoja trečiąjį kvietimą. Tai – didžiausias ir, planuojama, paskutinis kvietimas šiais metais, kuriame galės dalyvauti fiziniai asmenys, tapę arba norintys tapti gaminančiais vartotojais. 

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą Kovas 07, 2024

Sprendimas su SoliTek moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

Anot S.Garšanikovienės, šį novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis – berėmis, surenkantis energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos itin simboliškai suteikė vardą „Matilda“ – germanų kalboje reiškiantį, „susidedantis iš dalių“.

Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos.

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek Vasaris 28, 2024

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George Vella aplankė SoliTek

Lietuvoje viešintis Maltos prezidentas George‘as Vella trečiadienį aplankė vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių SoliTek. G. Vella apžiūrėjo SoliTek gaminamų saulės modulių ir baterijų namams „Nova“ gamybos linijas bei vieną inovatyviausių biurų pastatų, pastatytą aukštųjų technologijų įmonių grupės „Global BOD Group“. Maltos prezidento vizitas – svarbus žingsnis stiprinant Maltos ir Lietuvos sinergiją atsinaujinančios energijos srityje.