Siunčiami duomenys …
Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

01Naujienos

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie Vilniaus arkivyskupija siekio tapti žaliausia, aprūpinant atsinaujinančia energija kuo daugiau Vilniaus arkivyskupijos objektų. Popiežius Pranciškus yra aktyvus žaliosios energijos šalininkas. Ant Vatikano pastatų stogų jau kelerius metus veikia saulės elektrinės, bet Vilniaus arkivyskupija dar 2021 m. pasirinko kitą modernų sprendimą – elektros energiją iš Solarbank saulės parko. Tai ne tik gamtai draugiškas sprendimas, bet ir vienas efektyviausių saulės parkų Lietuvoje. Šis saulės parkas Grikapalyje su SoliTek ištobulinta saulės elektrine „Bifacial Track +40“, kurioje naudojama saulės modulius priklausomai nuo saulės padėties pasukanti išmanioji technologija. „Bifacial Track +40“ elektrinėje naudojami pažangiausi SoliTek SOLID Bifacial dvigubo stiklo moduliai, kurie saulės šviesą sugeria iš abiejų pusių, taip pasiekdami iki 40 proc. didesnę elektros energijos gamybą nei bet kurioje kitoje standartinėje saulės elektrinėje. 655 kW galios nuotolinėje saulės elektrinėje Vilniaus arkivyskupija per metus pasigamins ne mažiau nei 884 MWh elektros energijos. Toks saulės elektrinėje pagamintas elektros energijos kiekis ne tik reikšmingai prisidės prie atsinaujinančios energetikos tikslų, bet taip pat padės sutaupyti nemažai lėšų, iki šiol mokėtų už elektros energiją. Nuostabus valstybės ir bažnyčios atsinaujinančios energetikos tikslų įgyvendinimo pavyzdys.

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Šiuo metu SOLARBANK pradėjo jau trečiojo saulės parko statybas Malvinave, ignalinos rajone. I saulės parko etapas bus 2,49 МW galios, saulės parke bus montuojami SOLITEK saulės moduliai stiklas stiklas Solid Bifacial – dvipusiai saulės moduliai. Kaip ir ankstesniuose saulės parkuose bus įrengta vienaašė saulės sekimo sistema ir specialus paklotas šviesai atspindėti. Viskas taip pat, kaip ir kituose SOLARBANK saulės parkuose. Planuojama metinė elektros generacija 1350 kWh iš vieno kW. I etapo pabaiga numatoma 2023 m. balandžio mėn.  Rezervacijos priimamos nuo 2022 gegužės pradžios. Sužinokite daugiau apie SOLARBANK  projektus.

Skaitykite daugiau: Susimažinti elektros kainas gali kiekvienas

02Daugiau naujienų

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų Rugsėjis 25, 2023

SoliTek nubrėžė naują tvarumo standartą - aplenkė kitus 400 kartų

Visame pasaulyje stebint nerimą keliančius klimato kaitos procesus, vis daugiau įmonių siekia tapti neutraliomis ar draugiškomis aplinkai. Vienas iš būdų pasiekti šį standartą – mažinti anglies dvideginio emisiją gamybiniuose procesuose. Kol vieniems tai – siekiamybė, didžiausia saulės modulių gamintoja Šiaurės Europoje „SoliTek“ šioje srityje gerokai pralenkė daugelį įmonių, 2022-aisiais metais pasiekusi nulinę CO2 emisiją ir gavusį tai patvirtinantį europinį sertifikatą.

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę Rugsėjis 19, 2023

SoliTek įmonių grupei „Skuba“ įrengė 1,4 MW saulės elektrinę

Sėkmingai užbaigtas vienas didesnių projektų Lietuvoje – ant sunkiojo komercinio transporto ekspertų Europoje UAB „Skuba“ pastatų komplekso stogų įrengta 1,4 megavato saulės elektrinė, sumontuota beveik 3800 modulių. Šiam neeiliniam projektui įmonė pasirinko pirmaujančią saulės energijos sprendimų kūrėją bei didžiausią saulės modulių gamintoją Šiaurės Europoje – įmonę „SoliTek“.

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“ Rugsėjis 07, 2023

SoliTek - vienintelis saulės modulių gamintojas gavęs tvarumo „Oskarą“

Vienintelė saulės modulių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja Lietuvoje „SoliTek“ tampa pirmąja ir vienintele įmone pasaulyje saulės modulių gamybos rinkoje gavusia prestižinį „tvarumo Oskarą“ - Cradle to Cradle (C2C) aukso sertifikatą. Šį sertifikatą „SoliTek“ įteikė tarptautinis C2C produktų inovacijų institutas (JAV).

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus Rugsėjis 06, 2023

Kai taupymas gali baigtis blogai: visa tiesa apie saulės elektrinių pavojus

Vis daugiau lietuvių renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius – populiarėja saulės elektrinės. Kartu išaugo ir saulės elektrinių montuotojų skaičius. Bet ne visų jų paslaugos yra kokybiškos. Šio darbo imasi prieš tai buvę visai kitos profesijos atstovai. Jų siūlomos žemesnės kainos gundo, tačiau siekis sutaupyti gali baigtis nuostolingai. 

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas Rugpjūtis 30, 2023

SoliTek elektrinėms vietoj stogo dangos suteiktas DIBt patvirtinimas

„SoliTek“ gavo oficialų patvirtinimą iš Vokietijos konstrukcijų inžinerijos instituto (Deutsches Institut für Bautechnik, DIBt) dėl saulės elektrinių vietoj stogo dangos sprendimų. Šis pasiekimas yra svarbus žingsnis saulės energetikos industrijos vystymuisi ir rodo „SoliTek“ įsipareigojimą kokybei, saugumui bei inovacijoms saulės modulių gamyboje.