Siunčiami duomenys …
Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

01Naujienos

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie Vilniaus arkivyskupija siekio tapti žaliausia, aprūpinant atsinaujinančia energija kuo daugiau Vilniaus arkivyskupijos objektų. Popiežius Pranciškus yra aktyvus žaliosios energijos šalininkas. Ant Vatikano pastatų stogų jau kelerius metus veikia saulės elektrinės, bet Vilniaus arkivyskupija dar 2021 m. pasirinko kitą modernų sprendimą – elektros energiją iš Solarbank saulės parko. Tai ne tik gamtai draugiškas sprendimas, bet ir vienas efektyviausių saulės parkų Lietuvoje. Šis saulės parkas Grikapalyje su SoliTek ištobulinta saulės elektrine „Bifacial Track +40“, kurioje naudojama saulės modulius priklausomai nuo saulės padėties pasukanti išmanioji technologija. „Bifacial Track +40“ elektrinėje naudojami pažangiausi SoliTek SOLID Bifacial dvigubo stiklo moduliai, kurie saulės šviesą sugeria iš abiejų pusių, taip pasiekdami iki 40 proc. didesnę elektros energijos gamybą nei bet kurioje kitoje standartinėje saulės elektrinėje. 655 kW galios nuotolinėje saulės elektrinėje Vilniaus arkivyskupija per metus pasigamins ne mažiau nei 884 MWh elektros energijos. Toks saulės elektrinėje pagamintas elektros energijos kiekis ne tik reikšmingai prisidės prie atsinaujinančios energetikos tikslų, bet taip pat padės sutaupyti nemažai lėšų, iki šiol mokėtų už elektros energiją. Nuostabus valstybės ir bažnyčios atsinaujinančios energetikos tikslų įgyvendinimo pavyzdys.

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Šiuo metu SOLARBANK pradėjo jau trečiojo saulės parko statybas Malvinave, ignalinos rajone. I saulės parko etapas bus 2,49 МW galios, saulės parke bus montuojami SOLITEK saulės moduliai stiklas stiklas Solid Bifacial – dvipusiai saulės moduliai. Kaip ir ankstesniuose saulės parkuose bus įrengta vienaašė saulės sekimo sistema ir specialus paklotas šviesai atspindėti. Viskas taip pat, kaip ir kituose SOLARBANK saulės parkuose. Planuojama metinė elektros generacija 1350 kWh iš vieno kW. I etapo pabaiga numatoma 2023 m. balandžio mėn.  Rezervacijos priimamos nuo 2022 gegužės pradžios. Sužinokite daugiau apie SOLARBANK  projektus.

Skaitykite daugiau: Susimažinti elektros kainas gali kiekvienas

02Daugiau naujienų

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines Birželis 13, 2024

ESO pristato svarbius atnaujinimus norintiems įsirengti elektrines

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia apie svarbius Pasinaudojimo elektros tinklais tvarkos aprašo atnaujinimus, kurie jau nuo vakar leidžia privatiems ir verslo klientams lengviau įsirengti saulės ar vėjo elektrines Lietuvoje. Šie pakeitimai, patvirtinti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT), padidina elektros pralaidumų paskirstymo efektyvumą, sumažindami grupių skaičių nuo devynių iki trijų.

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms Birželis 10, 2024

Iš valstybės – papildomi 40 mln. saulės elektrinėms

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. skelbs ilgai gyventojų lauktą papildomą kvietimą saulės elektrinėms. Šis kvietimas – trečiasis ir iki šiol didžiausias šiais metais. Po šito kvietimo numatomas naujas šaukimas tik kitų metų pavasarį, taigi labai svarbu neprarasti šios galimybės. Ekspertė aiškina, ką turi žinoti fiziniai asmenys, norintys pretenduoti į valstybės paramą.

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje Gegužė 29, 2024

SoliTek saulės elektrinė įrengta 40 metrų aukštyje

Nuo 1974 metų Lietuvos žemės ūkio sektoriuje veikianti grūdų paruošimo, saugojimo ir prekybos bendrovė AB „Jonavos grūdai“ – viena pirmųjų, įsirengusių 500 kW galios saulės elektrinę 40 metrų aukštyje. Ant Valstybės rezervą galinčios saugoti bendrovės grūdų elevatoriaus stogo sumontuoti saulės moduliai generuos beveik pusę jai reikalingo elektros energijos kiekio – toks projektas įgyvendintas tik iš įmonės vidinių lėšų.

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą Gegužė 09, 2024

Saulės stoginė – Europos mados klyksmas, kuris skinasi kelia ir į Lietuvą

Nuo 467,1 mln. 2023-iais iki 1058,8 mln. dolerių 2030-iais – tokį pasaulinės saulės stoginių rinkos vertės augimą numato naujausios prognozės. Šiuo laikotarpiu metinis pasaulinės rinkos augimo koeficientas turėtų siekti 12,4 proc., o didžiausias vaidmuo patikimas Europai. Kas tai lemia? Atsako ekspertai.

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją Balandis 23, 2024

BOD Group atidarė išskirtinį pastatą ir paleido baterijų gamybos liniją

Auštųjų technologijų įmonių grupė „BOD Group“ atvėrė vieno moderniausių pastatų Europoje duris. Bendrovės pasididžiavimu tapęs „Verslo ir inovacijų centras“ simbolizuoja kryptį, leidžiančią Lietuvai ir Europai siekti greitesnės žaliosios transformacijos. Šiame išskirtinai energetiškai taupiame pastate buvo oficialiai paleista ir pirmoji Baltijos šalyse išmaniųjų baterijų gamybos linija.