Siunčiami duomenys …
Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija Gegužė 11, 2022

01Naujienos

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Dalis Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių, tarp jų – Vilniaus Katedra ir varpinė, vienuolynai, švietimo įstaigos, globos namai ir kiti pastatai jau yra aprūpinami saulės energija iš nutolusios Solarbank saulės elektrinės. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie Vilniaus arkivyskupija siekio tapti žaliausia, aprūpinant atsinaujinančia energija kuo daugiau Vilniaus arkivyskupijos objektų. Popiežius Pranciškus yra aktyvus žaliosios energijos šalininkas. Ant Vatikano pastatų stogų jau kelerius metus veikia saulės elektrinės, bet Vilniaus arkivyskupija dar 2021 m. pasirinko kitą modernų sprendimą – elektros energiją iš Solarbank saulės parko. Tai ne tik gamtai draugiškas sprendimas, bet ir vienas efektyviausių saulės parkų Lietuvoje. Šis saulės parkas Grikapalyje su SoliTek ištobulinta saulės elektrine „Bifacial Track +40“, kurioje naudojama saulės modulius priklausomai nuo saulės padėties pasukanti išmanioji technologija. „Bifacial Track +40“ elektrinėje naudojami pažangiausi SoliTek SOLID Bifacial dvigubo stiklo moduliai, kurie saulės šviesą sugeria iš abiejų pusių, taip pasiekdami iki 40 proc. didesnę elektros energijos gamybą nei bet kurioje kitoje standartinėje saulės elektrinėje. 655 kW galios nuotolinėje saulės elektrinėje Vilniaus arkivyskupija per metus pasigamins ne mažiau nei 884 MWh elektros energijos. Toks saulės elektrinėje pagamintas elektros energijos kiekis ne tik reikšmingai prisidės prie atsinaujinančios energetikos tikslų, bet taip pat padės sutaupyti nemažai lėšų, iki šiol mokėtų už elektros energiją. Nuostabus valstybės ir bažnyčios atsinaujinančios energetikos tikslų įgyvendinimo pavyzdys.

Tarp saulės parko klientų - Vilniaus Arkivyskupija

Šiuo metu SOLARBANK pradėjo jau trečiojo saulės parko statybas Malvinave, ignalinos rajone. I saulės parko etapas bus 2,49 МW galios, saulės parke bus montuojami SOLITEK saulės moduliai stiklas stiklas Solid Bifacial – dvipusiai saulės moduliai. Kaip ir ankstesniuose saulės parkuose bus įrengta vienaašė saulės sekimo sistema ir specialus paklotas šviesai atspindėti. Viskas taip pat, kaip ir kituose SOLARBANK saulės parkuose. Planuojama metinė elektros generacija 1350 kWh iš vieno kW. I etapo pabaiga numatoma 2023 m. balandžio mėn.  Rezervacijos priimamos nuo 2022 gegužės pradžios. Sužinokite daugiau apie SOLARBANK  projektus.

Skaitykite daugiau: Susimažinti elektros kainas gali kiekvienas

02Daugiau naujienų

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs? Kovas 02, 2023

Ar gali saulės moduliai būti tvarūs?

Lietuvos saulės modulių gamintojai ir švariųjų technologijų sektorius savo dydžiu ir apimtimis pirmauja Baltijos šalyse, tačiau nuolat susiduria su iššūkiais, stabdančiais sektoriaus augimą.  Apie juos, cleantech galimybes bei sektoriaus naujoves kalbėjome konferencijoje “Lietuvos Cleantech rinka 2022” , kurios metu produktų vadovas Vilius Aleknavičius papasakojo, kiek tvari yra saulės modulių gamyba Lietuvoje SoliTek gamykloje ir kiek gamtai kainuoja kitos alternatyvos. 

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė Vasaris 23, 2023

Aukcione parduota fronte pažeista mobili elektrinė

„Solitek“ nuo karo Ukrainoje pradžios siekė visapusiškai prisidėti prie narsios tautos kovos už laisvę. Įmonė Ukrainai teikė ne tik finansinę paramą, bet ir saulės modulius, kurie reikalingi mobilių elektros generavimo stotelių gamybai. Vieną tokią fronte numestos bombos skeveldrų pažeistą stotelę su savo parašais visai neseniai „Solitek“ perdavė Ukrainos kariai – įmonė nusprendė ją panaudoti kilniam tikslui ir suvienijusi jėgas su ilgamečiu savo partneriu Antanu Juknevičiumi skelbia „Radarom“ aukcioną.

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke Sausis 24, 2023

SoliTek – 8 mln. eurų kredito linija Taivano banke

Saulės modulių gamintojai „SoliTek“ Taivano valstybiniame banke atidaryta 8 mln. Eur vertės kredito linija. Taivano vyriausybė yra suplanavusi 1 mlrd. Eur vertės paskolų fondą, skirtą Rytų ir Vidurio Europai. Būtent kredito linija, suteikta „SoliTek“, yra vienas pirmųjų šio fondo veiklos rezultatų.

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje Gruodis 12, 2022

Saulės elektrinė sumontuota Kalėdų eglėje

2022 12 09 Trakuose įžiebta inovatyviausia, tvariausia ir žaliausia eglė, sukonstruota iš SoliTek gaminamų modulių. Šis sprendimas unikalus ne tik tuo, kad saulės moduliai integruoti į svarbiausią didžiausių metų švenčių atributą, bet ir...

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas Gruodis 07, 2022

SoliTek moduliams suteiktas SundaHus A reitingas

SoliTek, siekdama žengti dar vieną žingsnį didesnio žiediškumo kelyje (pagerinti eksploatacijos pabaigos valdymą), sudėjo į SundaHus duomenų bazę informaciją apie savo modulių medžiagų sudėtį.